Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Пресрелізи

15.04.2015 / 11:48

Затверджені НКРЕКП нові тарифи для ПАТ «Івано-Франківськгаз» покривають лише 86,0 % виробничих витрат товариства

НКРЕКП з 1 квітня 2015 року збільшила тарифи на транспортування та постачання природного газу для ПАТ «Івано-Франківськгаз» на 82,0% і 91,9% відповідно. Однак цього не достатньо для покриття фактичних витрат компанії. Якщо вартість газу для потреб населення з квітня цього року зросла в середньому у 5 разів, то вартість послуг ПАТ «Івано-Франківськгаз» тільки на 84,0%. З 1 квітня 2015 року тарифи на транспортування та постачання природного газу складають 12,5% від загальної ціни газу.

Нагадаємо, ПАТ «Івано-Франківськгаз» протягом 2014 року неодноразово зверталося до НКРЕКПз проханням відкорегувати тарифи до економічно обгрунтованих, оскільки тарифна виручка з транспортування та постачання газу є єдиним джерелом фінансування програм по заміні та капітальному ремонту газотранспортної системи та безкоштовному встановленню лічильників. Однак, звернення усіх газопостачальних і газорозподільних підприємств України не були почуті.

«Вся діяльність нашого підприємства є відкритою та прозорою для наших споживачів, в тому числі структура тарифів на наші послуги. Скільки  грошей і на які цілі вони будуть спрямовані, усі бажаючі можуть переглянути на сайті нашого товариства», – розповідає в.о. голови правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Василь Вітюк.

Левову частку тарифної виручки  – 95,1%, а це 580 млн. грн. підприємство скеровує на виробничу діяльність та оплату праці. Передусім  кошти  спрямовуються на утримання газових мереж в належному стані, функціонування аварійно-диспетчерських і експлуатаційних служб, а також служб, які щоденно контролюють роботу газотранспортної системи. Окрім того, гроші витрачаються  на придбання паливно-мастильних матеріалів, на оплату за енергоносіїв та обов’язкові платежі, передбачені чинним законодавством.

Ще  4,8 % тарифної виручки направляється на фінансування заходів, передбачених інвестиційною програмою. Це передусім, модернізація газових мереж та безкоштовне встановлення лічильників.

 «На жаль, НКРЕКП при коригуванні тарифу лише частково врахувала виробничі потреби ПАТ «Івано-Франківськгаз». Передусім не взято до уваги інфляційні процеси, зокрема зростання цін на труби, паливно-мастильні матеріали, запчастини, електроенергію тощо», – пояснює в.о. голови правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Василь Вітюк.

При зміні тарифу на постачання природного газу, НКРЕКП було  враховано лише зростання вартості банківської комісії, яку підприємство сплачує за газ, оплачений побутовими споживачами. Натомість витрати на інвестиції, закладені у вартість послуг на транспортування, були зменшені на 8%. 

Не передбачено збільшення і складової на оплату праці. Середньомісячна заробітна плата по ПАТ «Івано-Франківськгазгаз» становить майже 2,7 тис гривні, що на 22,8% менше середньої заробітної плати по галузі. Низький рівень оплати праці уже став причиною переходу висококваліфікованих фахівців на більш високооплачувану роботу.

Більше того, враховуючи те, що тарифи було змінені з другого кварталу  2015 року, коли вже понад 40% природного газу реалізовано від прогнозованого річного обсягу, встановлені тарифи не покриють усіх витрат компанії у цьому році. Через це підприємство не матиме можливості профінансувати всі заплановані заходи по виконанню інвестиційної програми. 

 
  • Фахівець зі зв'язків 
    з громадськістю
    Галина Цап
    тел.: +380 342 58 62 68
    E-mail: press@ifgas.com.ua