Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Пресрелізи

28.10.2015 / 16:58

Споживання природного газу на Івано-Франківщині зменшилося на 20%

Об’єми споживання природного газу в Івано-Франківський області продовжують скорочуватися. За дев’ять місяців поточного року споживачами було використано 391 млн. куб. м газу, що на 20,3 % менше, ніж в аналогічному періоді минулого року та на 37,2%, ніж в 2013 році. Відповідно зменшуються і об’єми транспортування блакитного палива, а разом з ними тарифна виручка ПАТ "Івано-Франківськгаз" – вона вже на 103 млн гривень менше, ніж затверджено в тарифі.

Скорочення споживання газу на Прикарпатті зафіксоване серед усіх категорій споживачів ПАТ "Івано-Франківськгаз".  Найбільше об’єми споживання впали в промисловості – на 42,5 млн. куб. (45,0%), а  найменше у побутових споживачів – на 46,6 млн.  куб. м (14%).

Від обсягів споживання природного газу залежить фінансування робіт по утриманню газотранспортної системи в належному стані та заходів передбачених інвестпрограмою ПАТ «Івано-Франківськгаз». Адже, джерелом фінансування поточної діяльності компанії, зокрема, витрат на обслуговування, ремонт, реконструкцію та модернізацію газових мереж, а також на аварійно-диспетчерські і експлуатаційні служби є тарифна виручка від транспортування.  

Загалом, в 2015 році обсяги транспортування  очікуються на 25,2% меншими у порівнянні з затвердженими у діючих тарифах. Аналогічна ситуація складалася й минулого року. Так, за 2014 рік ПАТ «Івано-Франківськгаз» недоотримало тарифної виручки майже 97 млн грн. За 9 місяців цього року, тільки з надання послуг по транспортуванню, підприємство вже недоотримало 103 млн грн.

«Сьогодні «Івано-Франківськгаз», як і інші газорозподільні підприємства, тривалий час працює в складних умовах. Через економічно необґрунтовані тарифи, які лише частково покривають фактичні витрати компанії та зменшення об’ємів споживання газу, наше товариство не  може в повному обсязі виконати взяті на себе зобов’язання перед споживачами. Так, цього року підприємство напередодні опалювального сезону  виконало менше 50% запланованих заходів інвестиційної програми. Фактично,  існуючий рівень тарифу дозволяє проводити роботи лише по ліквідації аварійних ситуацій», – розповідає голова правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Василь Вітюк.

До кінця року, прогнозують фахівці газового господарства, обсяги споживання ще впадуть. Зростання ціни на газ змусило споживачів переходити на альтернативні види палива.

Тож щоб уникнути колапсу в газотранспортній системі та забезпечити споживачам безперебійне та безаварійне газопостачання, необхідно скоригувати тариф на транспортування газу до економічно обґрунтованого. Оскільки збільшення тарифу з 1 жовтня на 7,1 коп. з ПДВ за 1 куб. м газу не рятує ситуацію

 
  • Фахівець зі зв'язків 
    з громадськістю
    Галина Цап
    тел.: +380 342 58 62 68
    E-mail: press@ifgas.com.ua