Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Прес-релізи

04.10.2018 / 21:41

Розроблена «Укртрансгазом» платформа добового балансування потребує доопрацювання

У роботі інформаційної платформи добового балансування, розробленої оператором ГТС «Укртрансгазом», виявленні суттєві недоліки та неточності. Передусім , відображаються недостовірні дані про споживачів , а сама система не має захисту інформації за допомогою електронного цифрового підпису

Це означає, що система вразлива до махінацій і зловживань з обсягами газу, адже зміну даних  неможливо відстежити чи довести. Через відсутність журналу подій, немає можливості відстеження дій, які проводилися користувачами: хто, коли і яку інформацію вносив.

Ці та інші недоліки були виявлені фахівцями ПАТ «Івано-Франківськгаз» під час тестування інформаційної платформи добового балансування. Листа з усіма зауваженнями було направлено оператору ГТС. 

«Наша компанія  повністю готова до переходу на  добове балансування. Починаючи з листопада 2017 року ПАТ "Івано-Франківськгаз" передає оператору ГТС під електронний цифровий підпис базу EIC-кодів всіх споживачів природного газу Прикарпаття. У свою чергу  від "Укртрансгазу" отримуємо відповідь про  успішну обробку цього файлу», – каже комерційний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик.

Однак, при роботі з програмою, фахівці  компанії помітили відмінності в базі даних, зокрема на інформплатформі відсутня частина EIC-кодів, а тому окремі користувачі платформи не бачать своїх споживачів. Також змінена і некоректно відображена класифікація захищеності споживачів.

Станом на сьогоднішній день функціонал інформаційної платформи не  відповідає вимогам Кодексів газотранспортної системи та газорозподільних мереж.

Через неготовність інформаційної платформи, впровадження добового балансування переносилося вже двічі. Нагадаємо,  його введення повинно було відбутися вже з 1 серпня поточного року. У липні НКРЕКП відклала запуск процесу до 1 жовтня, а наприкінці вересня термін перенесли на 1 грудня. Саме до цього часу “Укртрансгаз” має усунути усі зауваження.

"Івано-Франківськгаз" вже має досвід впровадження добового балансування ринку природного газу на рівні операторів ГРМ. Для того, щоб працювати з цим програмним забезпеченням в штатному режимі, потрібен тестовий період. Згідно з Кодексом ГТС він повинен тривати три місяці. Однак, "Укртрансгазом" досі не визначені терміни проведення навчання і тестування наповнення функціоналу інформаційної платформи.

 
  • Фахівець зі зв'язків 
    з громадськістю
    Галина Цап
    тел.: +380 342 58 62 68
    E-mail: press@ifgas.com.ua