Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Пресрелізи

20.03.2015 / 11:50

ПАТ «Івано-Франківськгаз» у 2015 році запланувало безкоштовно встановити понад 3,2 тисяч лічильників газу

Понад 27 тисяч прикарпатців використовують газ за нормами споживання. Цього року ПАТ «Івано-Франківськгаз» планує забезпечити побутовими лічильниками газу 3,2 тис. споживачів. На це потрібно 6,8 млн. грн.

Вже четвертий рік поспіль підприємство реалізовує інвестиційну програму по безкоштовному встановленню лічильників. Минулого року вперше план був виконаний лише на 80%. Головна причина -  зростання собівартості засобів обліку та послуг з їх встановлення через девальвацію гривні, а також недоотримання тарифної виручки, запланованої на фінансування інвестпрограми.

ПАТ «Івано-Франківськгаз» обслуговує 397,62 тис.  фізичних осіб, з них майже 7% не мають лічильників газу. Наразі прилади обліку газу потрібно встановити у 27,34 тис. помешкань прикарпатців: майже 2 тис. лічильників – споживачам, які використовують газ для підігріву води та приготування їжі, тобто користуються двома газовими приладами  (колонкою і плитою) та  25,36 тис.  – тільки плиткою.

«Цьогоріч товариство планує встановити  3,26 тис. лічильників газу. На це виділено 4,96 млн. грн. Однак, під час складання інвестиційної програми по безкоштовному встановленню засобів обліку, вартість лічильника з монтажем становила 1530 грн., зараз – 2100 грн., – пояснює перший заступник голови правління з постачання та обліку газу ПАТ «Івано-Франківськгаз» Віталій Шульга. – Тож аби виконати план, потрібно відкоригувати інвестпрогрму: на забезпечення людей  приладами обліку  необхідно 6,8 млн. грн. І це за умови, що вартість приладів обліку і їх комплектуючих не зміниться».

Наразі враховуючи існуючий рівень фінансування програми по забезпеченню комерційного обліку природного газу, для забезпечення всіх споживачів Івано-Франківщини лічильниками знадобиться не менше 8  років.

Водночас законодавством вже 1січня 2016 року заборонено подавати блакитне паливо споживачам, які користуються плиткою та колонкою без лічильника, а з 1 січня 2018 року ПАТ "Івано-Франківськаз" змушене буде припинити  газопостачання споживачам, які користуються тільки плиткою без засобу обліку.

Споживач, якого не влаштовують терміни, в які газове господарство здійснює установку лічильників у рамках держпрограми, може встановити засіб обліку власним коштом. 

 
  • Фахівець зі зв'язків 
    з громадськістю
    Галина Цап
    тел.: +380 342 58 62 68
    E-mail: press@ifgas.com.ua