Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Пресрелізи

12.06.2015 / 10:39

ПАТ «Івано-Франківськгаз» отримує менше 4,5% від вартості газу

Споживачі оплачують вартість спожитого природного газу за цінами, які встановлені Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). У неопалювальний період, з 1 травня по 30 вересня, діє єдина ціна на природний газ – 7,188 грн. за 1 куб. м. для всіх категорий побутових споживачів Івано-Франківщини. З них ПАТ «Івано-Франківськгаз» отримує лише 0,318 грн. Левова часка коштів іде НАК «Нафтогаз України» - 5,453 грн.

Нагадаємо, із 1 квітня 2015 року НКРЕКП підвищила вартість природного газу для населення майже у сім разів. До кінця року українські споживачі в сукупності повинні оплатити за блакитне паливо 245 млрд. грн. Однак, багато людей досі не розуміють куди в подальшому спрямовуються кошти за спожитий природний газ.

 «Люди, сплачуючи за газ, деколи навіть не знають, що входить у ціну газу. Щоб у наших клієнтів  не виникало плутанини з такими поняттями як «ціна газу», «вартість газу» і «тарифи на газ»,  ми хочемо пояснити своїм споживачам, що входить в структуру ціни», – розповідає в.о. голови правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Василь Вітюк.

Кошти, які споживачі оплачують за блакитне паливо надходять у державний банк на рахунки зі спеціальним режимом використання. Потім, на підставі алгоритму, затвердженого НКРЕКП, уповноважений банк розподіляє ці кошти - перераховує вартість газу власнику газу, вартість послуг з транспортування і постачання газу – газорозподільним компаніям,  третя частина у вигляді податків і зборів йде до бюджету. Таким чином, ПАТ «Івано-Франківськгаз» отримує свою частку коштів від споживачів у вигляді тарифів на транспортування природного газу розподільними мережами та постачання газу за регульованим тарифом, затвердженим НКРЕКП.

  Зокрема, від встановленої ціни 7,188 грн. за 1 куб. м., яку оплачують мешканці Прикарпаття, кошти розподіляються наступним чином:

 • власник газу НАК «Нафтогаз України» отримує 5,453 грн.;
 • ДК «Укртрансгаз» та інші приватні газодобувні компанії – 0,018 грн.;
 • ПАТ «Івано-Франківськгаз» за послуги з транспортування і постачання газу - 0,318 грн.;
 • до державного бюджету (у вигляді цільової надбавки, обов’язкових податків та зборів) перераховується – 1,399 грн.

 В свою чергу, зазначає Василь Вітюк, левову частку тарифної виручки, яку отримує ПАТ «Івано-Франківськгаз», підприємство скеровує на виробничу діяльність та оплату праці. Передусім  кошти  спрямовуються на утримання газових мереж в належному стані, функціонування аварійно-диспетчерських і експлуатаційних служб, а також служб, які щоденно контролюють роботу газотранспортної системи. Окрім того, гроші витрачаються  на придбання паливно-мастильних матеріалів, на оплату енергоносіїв та обов’язкові платежі тощо. Ще  4,8 % тарифної виручки направляється на фінансування заходів, передбачених інвестиційною програмою. Це передусім, модернізація газових мереж та безкоштовне встановлення лічильників.

Встановлені тарифи покриють лише 86%  витрат компанії. Це означає, що підприємство не матиме можливості профінансувати всі заплановані заходи по виконанню інвестиційної програми та модернізації газотранспортної системи.

 
 • Фахівець зі зв'язків 
  з громадськістю
  Галина Цап
  тел.: +380 342 58 62 68
  E-mail: press@ifgas.com.ua