Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Прес-релізи

17.09.2018 / 15:56

Через низький рівень заробітної плати, з ПАТ «Івано-Франківськгаз» звільнилося 14% фахівців

З початку 2018 року з ПАТ "Івано-Франківськгаз" звільнилося 350 працівників. Головною причиною масових звільнень газовиків є низький рівень заробітної плати, який на 32% менший від середньої зарплати по галузі.

Середня зарплата прикарпатських газовиків складає  6,5 тис. грн.., в той час, як середньомісячна зарплата по галузі в області становить – 9,6 тис. грн. Невеликі зарплати призводять до відтоку кваліфікованих спеціалістів, які шукають більш високооплачувану роботу

 Уже сьогодні на підприємстві вакантними є 20%  робітничих професій.  Це слюсарі, зварники, монтери - люди, які цілодобово забезпечують безаварійний розподіл газу.

 «Так, лише в аварійно-диспетчерській службі, яка цілодобово ліквідовує витоки газу не вистачає  близько 50 фахівців, ще 60 спеціалістів – в службі, яка здійснює комплексно-приладне обстеження: перевіряє мережі та виявляє витоки газу на них. Через незаповненість вакансій, збільшується навантаження на працівників,  а зарплата незмінно залишається низькою», – каже технічний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський.

Зарплата газовиків обмежена тарифом на розподіл природного газу, що є складовою ціни на газ. Ця складова не змінювалася з 2016 року. З діючої ціни природного газу для населення в розмірі 6,96  грн./м куб.  газорозподільна компанія отримує лише 85 копійок. Із них лише 32 копійки  спрямовуються на заробітну плату, решта коштів – на заміну та ремонт мереж, утримання АДС, встановлення безкоштовних лічильників  тощо.

Підвищити тариф не збільшуючи ціну на газ можна, кажуть газовики.  Достатньо лише перерозподілити її складові.  Без внесення змін в структуру тарифу та забезпечення гідного рівня оплати праці стане неможливе подальше втримання фахових спеціалістів.

Наразі усі звернення газорозподільних підприємств України до НКРЕКП щодо встановлення економічно обґрунтованого тарифу на розподіл у структурі ціни на газ, залишаються без розгляду.

Профспілка працівників ПАТ "Івано-Франківськгаз» в черговий раз  звертається до НКЕРКП та Уряду з вимогою врахування в тарифі на розподіл природного газу підвищення заробітних плат газовиків до рівня середнього по галузі. 

 
  • Фахівець зі зв'язків 
    з громадськістю
    Галина Цап
    тел.: +380 342 58 62 68
    E-mail: press@ifgas.com.ua