Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Пресрелізи

17.02.2017 / 08:17

Через діючу систему субсидій, споживання газу на Івано-Франківщині зросло на 16%

Минулого року в Івано-Франківській області спожито природного газу майже на 100 млн. куб. м газу більше, ніж у 2015 році. Найбільше зростання зафіксовано серед населення - на 66 млн. куб. м.

Ця категорія споживачів забезпечила 2/3 зросту споживання газу на Прикарпатті.

«Приріст використання енергоресурсу серед населення пов’язаний передусім із діючою системою субсидіювання, яка не спонукає  споживачів до економії блакитного палива,- констатує  комерційний директор Віктор Кедик. - В середньому один субсидіант використовує майже в два рази більше природного газу, ніж споживач, який сплачує за газ «живими» грошима».

До прикладу, сім’я із трьох людей, яка не оформила субсидії та проживає в квартирі площею 100 кв. м з автономним опаленням газом, протягом минулого року використала 2700 куб. м. Натомість родина з такою ж кількість членів сім’ї  та площею помешкання, маючи державну допомогу, спожила майже 4 тис. куб. м газу.

Така статистика свідчить, що діючий принцип надмірного нарахування органами соцзахисту субсидій сприяє збільшенню використання енергоресурсу. Більше того, багато споживачів  спеціально нарощують витрати газу для того, щоб в подальшому їм не зменшили субсидію.

Окрім того, нині  діюча система субсидій призводить до дефіциту обігових коштів  у газорозподільних і газопостачальних компаній. В той час як кількість субсидіантів невпинно зростає, наразі це 52% населення області, грошові розрахунки за розподіл  та постачання природного газу  пропорційно зменшуються. Відповідно виробнича діяльність газових компаній фінансується не в повному обсязі.

Крім населення, наростила об`єми споживання і промислова сфера та релігійні організації Івано-Франківщини: на  26,6 млн. куб. м та 91 тис. куб. м відповідно. В цей же час організації, що фінансуються з державного бюджету, а також підприємства ТКЕ використання газу скоротили на 2%.

 
  • Фахівець зі зв'язків 
    з громадськістю
    Галина Цап
    тел.: +380 342 58 62 68
    E-mail: press@ifgas.com.ua