Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Новини

17.03.2016 / 18:11

За минулий рік «Івано-Франківськгаз» на половину виконав Інвестпрограму

Впродовж 2015 року ПАТ «Івано-Франківськгаз» освоїло капітальні інвестиції на суму 11,3 млн. грн. Це склало 48,9% від запланованої суми. План невиконаний через недоотримання компанією майже 100 млн. грн. тарифної виручки.
Сьогодні понад 2 тис. км розподільних газопроводів вичерпали термін амортизації Сьогодні понад 2 тис. км розподільних газопроводів вичерпали термін амортизації ФОТО: ПАТ "Івано-Франківськгаз"

Щороку  ПАТ «Івано-Франківськгаз» розробляє інвестиційну програму, у якій чітко прописано, на які роботи виділятимуться кошти і скільки саме. Джерелом фінансування інвестпрограми є тарифна виручка з транспортування газу, яку затверджує НКРЕКП. Тобто обсяг інвестицій  компанії безпосередньо залежить від розміру тарифу та обсягів споживання газу в області.

Так, якщо вартість 1 куб. м. газу для побутових споживачів складає 7,188 грн., то тариф на транспортування в цій ціні минулого року становила всього 0,86 грн., з яких на інвестпрограму виділялося 0,06 грн. Окрім того, через зменшення обсягів транспортування газу на 28,4%, у порівнянні із затвердженими у тарифах, у 2015 році  «Івано-Франківськгаз» недоотримав тарифної виручки у сумі 97,7 млн. грн.

«Впродовж останніх кількох років головний акцент компанії зроблений на фінансування газотранспортної системи Івано-Франківщини. У 2015 році  4,7 млн. грн., а це 41,6 % від усієї суми Інвестпрограми, підприємство спрямовувало на модернізацію мереж.  Було замінено 20,5 км та капітально відремонтовано 2 км газопроводів», – пояснює заступник голови правління-головний інженер «Івано-Франківськгазу» Ігор Височанський.

Однак недостатній рівень фінансування програми не дозволяє компанії в повному об’ємі виконати необхідні роботи. Адже газотранспортна система Прикарпаття є однією з найстаріших в Україні, більшість труб прокладалися 50-60 років тому. Відповідно, кількість газопроводів, які потребують значних капіталовкладеннь, щороку зростає. Сьогодні понад 2 тис. км розподільних газопроводів вичерпали термін амортизації, із них 9% технічно-непридатні і потребують негайної заміни.

Незважаючи  на дефіцит коштів, необхідних для модернізації та обслуговування газових мереж регіону, підприємство виконало усі необхідні заходи для забезпечення безперебійного та безаварійного газопостачання, а також програму по забезпеченню споживачів лічильниками.

Якщо ж ситуація із плануванням тарифної виручки залишиться незмінною і фінансування інвестпрограми у 2016 році  не буде збільшено, то відсутність необхідного капіталовкладення може спричинити труднощі в належному технічному утриманні  систем газопостачання області.