Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Новини

06.03.2017 / 08:00

Вперше за останні три роки «Івано-Франківськгаз» майже повністю виконав інвестпрограму

В 2016 році ПАТ «Івано-Франківськгаз» інвестувало у розвиток газового господарства Івано-Франківщини 30,3 млн. грн. Це на 30 % більше, ніж у 2015 році. Серед пріоритетних напрямків галузі, на які було спрямоване фінансування – це модернізація газотранспортної мережі регіону та забезпечення споживачів лічильниками газу.
У 2016 році "Івано-Франківськгаз" скерував 4,3 млн. грн. на ремонт обладнання 46 ГРП та ШРП газорозподільних пунктів У 2016 році "Івано-Франківськгаз" скерував 4,3 млн. грн. на ремонт обладнання 46 ГРП та ШРП газорозподільних пунктів ФОТО: ПАО "Ивано-франковскгаз"

Інвестиційна програма ПАТ «Івано-Франківськгаз» має два основних напрямки:  модернізація газопроводів та забезпечення повного комерційного обліку газу.

В першому випадку це пов’язано з тим, що газотранспортна система Прикарпаття є однією з найстаріших в Україні, більшість труб тут прокладалися 50-60 років тому. Тож минулого року 35 % від усієї суми інвестпрограми компанія спрямувала на модернізацію газопроводів. Зокрема, на реконструкцію та заміну майже 35 км мереж було використано 10,6 млн грн.  Найбільше кілометрів газотранспортної системи модернізовано   в Івано-Франківську, Городенківському, Калуському, Долинському, Коломийському районах, де понад чверть газових мереж є зношеними. 

«Реконструкція газотранспортної системи Прикарпаття потребує комплексного підходу, значних матеріальних ресурсів і часу. На сьогодні капітального ремонту та заміни потребують понад 1 тис. км  газопроводів. Відповідно до обсягів фінансування, яке затверджує НКРЕКП, впродовж року вдається відремонтувати 30-40  км  газопроводів. Натомість, щоб здійснити ремонт в повному обсязі підприємству потрібно вкласти понад 500 млн. грн. І це за умови, що вартість матеріалів залишиться незмінною», - коментує технічний директор ПАТ Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський. 

Для підвищення рівня надійності систем газопостачання, минулого року компанією також було скеровано 4,3 млн. грн. на ремонт обладнання 46 ГРП та ШРП газорозподільних пунктів, які забезпечують стабільний тиск в системі, ще понад 600 тис. грн. – на ремонт та монтаж нових  станцій катодного захисту, які дозволяють запобігти корозії та збільшити строк служби мереж. Зокрема у 2016 році капітально відремонтовано 6 шт. та змонтовано 5 шт. станцій катодного захисту.

Що стосується другого напрямку, то майже четверть інвестицій «Івано-Франківськгаз»  спрямував на забезпечення споживачів безкоштовними газовими лічильниками. Зокрема понад 12,5 млн. було виділено на закупівлю та встановлення майже 4 тис. індивідуальних  та 163 будинкових приладів обліку.