Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Новини

02.08.2017 / 15:20

Відбулися слухання Планів розвитку ПАТ «Івано-Франківськгаз»

ПАТ «Івано-Франківськгаз» провело відкриті слухання Планів розвитку підприємства на 2017 -2026 та 2018-2027 роки. Участь у них, із запрошених гостей, прийняли представники громадськості, Івано-Франківської ОДА та НКРЕКП в Івано-Франківській області.
Безкоштовне встановлення лічильників газу Безкоштовне встановлення лічильників газу ФОТО: ПАТ "Івано-Франківськгаз"

Обговорення Інвестиційних програм відбулися відповідно до Постанови НКРЕКП №866 від 30.06.2017р. «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». Напередодні слухань, протягом двох тижнів газорозподільна компанія приймала пропозиції та зауваження від зацікавлених осіб.

«Щороку  наша компанія, в рамках Плану розвитку підприємства, розробляє Інвестиційну програму на рік, у якій чітко прописано, на які роботи виділятимуться кошти і скільки саме. Джерелом фінансування Інвестпрограми є тариф на розподіл газу, який затверджує НКРЕКП», – розповідає технічний директор ПАТ «Івано- Франківськгаз» Ігор Височанський.

Впродовж останніх кількох років головний акцент компанії зроблений на фінансуванні газотранспортної системи Івано-Франківщини, оскільки вона є однією з найстаріших в Україні. Більшість труб на Прикарпатті прокладалися у 50-60-х роках минулого століття. Відповідно, щороку зростає кількість газопроводів, які потребують значних капіталовкладень. Тому, на слуханнях було вирішено продовження розвитку даної програми. У 2017 році підприємство запланувало виділити на модернізацію мереж 48,8% від усієї суми Інвестпрограми, а це близько 38 млн.. грн., а у 2018 р. – ще 52,5 млн. грн., що становить 67%.

Значна частина коштів цьогоріч також буде спрямована на завершення програми по комерційному обліку газу у побутових споживачів. Так, до кінця року «Івано-Франківськгаз» планує встановити індивідуальні лічильники на суму19,5 млн. грн.

Загалом, реалізація заходів Інвестпрограми відповідає принципам довгострокової стратегії ПАТ «Івано-Франківськгаз» щодо забезпечення 100% обліку природного газу серед споживачів, зменшення втрат блакитного палива, покращення енергоефективності газотранспортної системи, і найголовніше, підвищенню рівня безпеки газопостачання Івано-Франківщини.

З протоколами  відкритого обговорення заходів, включених до проекту Плану розвитку ПАТ «Івано-Франківськгаз» на 2017 -2026  та 2018-2027 роки можна ознайомити тут.