Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Новини

29.05.2019 / 09:25

Вчасна діагностика – запорука безаварійного та безперебійного газопостачання

АТ «Івано-Франківськгаз» провело огляд-конкурс професійної майстерності серед фахівців комплекно-приладового обстеження (КПО). 13 районних відділень/дільниць газового господарства змагалися за звання найкращої служби КПО Прикарпаття.
Вчасна діагностика – запорука безаварійного та безперебійного газопостачання Вчасна діагностика – запорука безаварійного та безперебійного газопостачання ФОТО: АТ "Івано-Франківськгаз"

Такий конкурс  газорозподільна компанія проводила уже не вперше. Головна його мета – підвищення кваліфікації фахівців з діагностики газопроводів та обмін досвідом. Адже від скрупульозності виконання своєї роботи та професійних навиків залежить безаварійне та безперебійне газопостачання до споживачів.

Змагання проводилися у кілька етапів. Спочатку відділення та дільниці визначали кращих працівників групи КПО, далі – обласні змагання між командами районів компанії.

Під час другого етапу, перед конкурсантами було поставлено кілька завдань: перевірка комплектації бригад на наявність приладів, інструментів та засобів індивідуального захисту  необхідних для виконання робіт по обстеженню газопроводів,теоретичних знань та практичних навичок.

Протягом 30 хвилин потрібно було обстежити ділянку надземного та підземного газопроводу. Зокрема на  підземному газопроводі потрібно було визначити вісь та глибину його залягання,  місця пошкодження ізоляційного покриття та витоку газу.

На надземному газопроводі потрібно було провірити всі зварні з’єднання, місця під опорами, виходи газопроводу на поверхню землі та з’єднання на предмет витоків газу.

«Лише завдяки комплексно-приладному обстеженню можна визначити стан труб: виявити пошкодження ізоляційного покриття, витоки газу та вчасно їх ліквідувати. Чим старіші мережі,.  тим частіше їх необхідно перевіряти. Так, підземні мережі віком понад 25 років потрібно перевіряти приладовим методом кожні 3 роки, старші 40 років - раз на рік, а таких на Івано-Франківщині більше 25% сталевих підземних газопроводів», – розповідає начальник Служби контролю за виробництвом АТ «Івано-Франківськгаз» Степан Кішка.

З поставленим завданням усі команди справилися, адже виконують таку роботу щоденно. Найкращий результат показала бригада Долинського відділення. Друге місце посіла служба КПО Городенківського відділення. Замкнули трійку переможців дві бригади, які набрали однакову кількість балів, Рогатинської дільниці Калуського відділення та Богородчанської дільниці Долинського відділення.  Кращим майстром конкурсу визнано Стриданюка Н.В. (Косівська дільниця Снятинського відділення). Кращим слюсарем  став Сагайдак П.М. (Рожнятівська дільниця Долинського відділення).

Уже наступного місяця переможці демонструватимуть свою майстерність  на міжрегіональному конкурсі професійної майстерності  серед команд групи РГК у Чернівцях.