Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Новини

15.05.2015 / 09:55

Споживання природного газу на Івано-Франківщині зменшилося майже на 15%

Об’єми споживання природного газу в Івано-Франківський області продовжують скорочуватися. За перші три місяця поточного року споживачами було використано 288,9 млн. куб.м газу, що на 14,5% менше ніж в аналогічному періоді минулого року. Враховуючи те, що з 1 квітня ціна природного газу для потреб населення зросла майже в 6 разів, очікується подальше суттєве падіння обсягів його споживання.
Скорочення споживання газу в Івано-Франківський області зафіксоване серед усіх категорій споживачів Скорочення споживання газу в Івано-Франківський області зафіксоване серед усіх категорій споживачів ФОТО: ПАТ "Івано-Франківськгаз"

Скорочення споживання газу в Івано-Франківський області зафіксоване серед усіх категорій споживачів - зокрема, в І кварталі 2015 року фізичні особи скоротили обсяги використання блакитного палива на 9%, юридичні - на  26,7%.

Від обсягів споживання природного газу залежить фінансування робіт по утриманню газотранспортної системи в належному стані, за які відповідає ПАТ «Івано-Франківськгаз». Адже, джерелом фінансування поточної діяльності компанії, зокрема, витрат по обслуговуванню, ремонту, реконструкції та модернізації газових мереж є тарифна виручка від транспортування і постачання газу. Тарифи на послуги підприємства затверджує держава, в особі НКРЕКП,

При розрахунку діючих тарифів, НКРЕКП запланувало транспортування газу на І квартал в обсязі 397,5 млн.куб. Натомість, було протранспортовано на 108,6 млн.куб.м менше, внаслідок чого, підприємство на забезпечення експлуатаційної діяльності недоотримало 45,7 млн.грн.

Недоотримання 27,5% тарифної виручки за І квартал поточного року сталось внаслідок зменшення обсягів споживання природного газу, а також дестабілізація  національної валюти та інфляції. Ці фактори не враховані при формуванні тарифу, що негативно позначилися  на фінансуванні заходів з обслуговування, модернізації газотранспортної системи та програмі безкоштовного встановлення лічильників газу населенню. До прикладу, за перші три місяці поточного року на Івано-Франківщині було заплановано безкоштовно встановити 255 лічильників, натомість було змонтовано тільки 130 приладів.

Нагадаємо, що протягом 2014 року «Івано-Франківськгаз» неодноразово звертався до НКРЕКП з проханням відкоригувати тарифи до економічно обґрунтованих, однак рішення не були прийняті. Тарифи на транспортування і постачання були переглянуті лише з 1 квітня. І наразі вони покривають лише 86% виробничих витрат підприємства.

«Затверджений НКРЕКП обсяг газу для отримання ПАТ «Івано-Франківськгаз» планової тарифної виручки з 1 квітня 2015 року складає 703,5 млн.куб.м. Однак, враховуючи зменшення потреби в блакитному паливі, очікувані обсяги споживання газу складатимуть 644,8 млн.куб.м. Тож, тарифна виручка буде меншою від запланованої», – сказав в.о. голови правління «Івано-Франківськгаз» Василь Вітюк.

Якщо НКРЕКП не відкоригує тариф на транспортування до економічно обґрунтованого, ПАТ «Івано-Франківськгаз» не зможе провести всі необхідні заходи по підготовці  до опалювального сезону 2015-2016 рр.