Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Новини

04.12.2014 / 14:19

Прикарпатцям нагадали правила безпеки використання газу у побуті

В період опалювального сезону кількість нещасних випадків, пов’язаних з використання газу у побуті, збільшується. Як свідчить статистика, понад 90% трагедій трапляються з вини споживачів, які нехтуючи власною безпекою та безпекою рідних, не дотримуються елементарних правил безпечної експлуатації газових приладів.
На прес-конференції головний інженер ПАТ "Івано-Франківськгаз" Ігор Височанський нагадав прикарпатцям правила безпеки використання газу у побуті На прес-конференції головний інженер ПАТ "Івано-Франківськгаз" Ігор Височанський нагадав прикарпатцям правила безпеки використання газу у побуті ФОТО: ПАТ "Івано-Франківськгаз"

Про причини трагедій та як їм запобігти, 2 жовтня на прес-конференції розповіли головний інженер ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський спільно начальником Управління ДСНС в області Володимиром Чернецьким.

Причинами трагедій найчастіше стають: самовільна установка, заміна і підключення газових приладів, несправні чи заклеєні димові та вентиляційні канали, залишенні без нагляду працюючі газові прилади та використання їх не за призначенням.

«Однією з найбільш поширених причин нещасних випадків є отруєння чадним газом. Так, минулого року на Прикарпатті трапилося 8 нещасних випадків, 9 людей постраждало, 7 з них – загинули, в 2014 році в області трапилося 2 нещасних випадки, 6 людей постраждало, 2 з них загинуло – розповідає заступник голови правління-головний інженерПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський. – Чадний газ, передусім, небезпечний тим,  що він без кольору й запаху, засвоюється кров’ю в сорок разів швидше, ніж кисень. Людина втрачає свідомість, після чого настає смерть».

Основні правила безпеки є прості і доступні кожному споживачеві. В першу чергу потрібноперевіряти наявність тяги до і під час користування газовими приладами. Це можна зробити за допомогою звичайної паперової смужки. У разі відсутності тяги

необхідно перекрити газові прилади і звернутися в спеціалізовану організацію, що має дозвіл Державної інспекції з гірничого нагляду та промислової безпеки України для ремонту димовентиляційних каналів. А також при появі в приміщенні запаху газу негайно припинити користуватись газовими приладами, перекрити крани перед газовими приладами, відкрити вікна і кватирки для провітрювання приміщення та подзвонити в аварійну службу 104, не запалювати вогню, не курити, не вмикати і вимикати електроосвітлення, не користуватись електродзвінками.

«Бажаючи заощадити, деякі споживачі намагаються проводити самочинну газифікацію квартири, перестановку,заміну та ремонт газового обладнання. Проводити перепланування приміщень, де встановлені газові прилади без погодження з газовим управлінням, вносити зміни в конструкцію газових приладів. Насправді - це перший крок до нещасного випадку. Довіряти ремонт і установку газових приладів треба працівникам газового господарства чи фахівцям, які мають відповідні дозволи», - зазначив Ігор Височанський.

В порівнянні з минулим роком, відмічені позитивні тенденції щодо  зменшення кількості нещасних випадків при використанні газу в побуті. В першу чергу, це свідчить про проведення постійної роз'яснювальної роботи, скурпульозного і своєчасного планово-технічного обслуговування газового обладнання газифікованих об’єктів Івано-Франківщини та розумінні споживачів можливих наслідків порушень правил безпеки. Так, у 2014 році працівники ПАТ «Івано-Франківськгаз» з 15 жовтня по 15 листопада провели місячник безпечного використання газу в побуті, прочитали понад 4 тисячі тематичних уроків у школах Івано-Франківської області та  понад 135 тис. інструктажів споживачам газу, а також здійснили планово-технічне обслуговування газового обладнання у 304 тис. помешкань прикарпатців. Окрім того, провели випробування 763 тис км на щільність газових мереж, замінили 4,2 км та капітально відремонтували 0,3 км мереж, 1 ГРП та 1 станцію катодного захисту.