Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Новини

11.11.2015 / 13:51

Понад 6 тис. людей відвідали єдиний на Прикарпатті газовий музей

ПАТ «Івано-Франківськгаз» продовжує знайомити прикарпатців та гостей краю з історією Станіславова, міста, яке одне з перших в Україні було газифіковане. Уже понад два роки на території «Івано-Франківськгазу» працює корпоративний музей газового господарства. Він був відкритий у вересні 2013 року, до 140-річчя з часу заснування підприємства.
Газовий музей Газовий музей ФОТО: ПАТ "Івано-Франківськгаз"

З того часу експозицію оглянули понад шість тисяч людей. Серед яких не лише учні та студенти, а й представники НАК «Нафтогаз Украни, ПАТ «Прикарпаттрансгаз», Національного університету нафти і газу, НКРЕ і навіть міжнародні делегації – керівники Краківського газового господарства.  Відвідувачі з перших хвилин перебування в музеї занурюються в атмосферу минулого, адже тут представлені експонати, які відображають історію розвитку газового господарства: від виробництва світильного газу – до сучасності. У чотирьох виставкових залах розміщено понад 50 різних експонатів.

У центральній частині головного залу виставлено макет першого газифікованого приміщення – ратуші Станіславова, де власне магістрат у 1873 році прийняв рішення про будівництво газового заводу. Окрім того, тут представлені найрідкісніші експонати колекції: газова праска, лампа та  ліхтар, датовані кін. ХVII- поч. ХІХ ст.

«Цікавою для відвідувачів є виставка лічильників у другому залі. Це прилади виготовлені на протязі півтори століття в різних країнах Європи. Всі вони відмінні за розміром та формою. Найстарішим у колекції є лічильник, датований 1896 роком. Він був встановлений у будинку по одній із перших газифікованих вулиць нашого міста – Липовій, тепер Шевченка», – розповідає екскурсовод музею ПАТ «Івано-Франківськгаз» Лілія Каракозова.

Ще однією родзинкою цього залу є перша газова реклама – проекційні скельця 1920-х років. Їх демонстрували у кінотеатрах перед показом фільму.

Створено в музеї і прототип ванної кімнати початку ХХ століття, в якій знаходиться газовий водонагрівач, виготовлений майже 100 років тому. Останній ж виставковий зал – праобраз кухні середини минулого століття, головним експонатом якої є  одна з перших газових плит, що працює на зрідженому паливі.

«Відвідувачі нашого музею не тільки знайомляться з історією та діяльністю  нашої компанії, а й вивчають минуле нашого краю та країни. Адже Станіславів – це одне з перших міст України, яке було газифіковане», - каже Лілія Каракозова.

Зараз працівники ПАТ «Івано-Франківськгаз» хочуть розширити свою експозицію, розшукують старі газові прилади (холодильник, праски, лампи, водонагрівачі і т.п.) та книги і документи на газову тематику поч. ХХ ст. Якщо в когось є відповідні експонати, підприємство просить передати їх музею за винагороду. Звертатися на електронну адресу press@ifgas.com.ua.

Переглянути експозицію музею, можна тут.