Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Новини

20.03.2015 / 11:50

ПАТ «Івано-Франківськгаз» у 2015 році запланувало безкоштовно встановити понад 3,2 тисяч лічильників газу

Понад 27 тисяч прикарпатців використовують газ за нормами споживання. Цього року ПАТ «Івано-Франківськгаз» планує забезпечити побутовими лічильниками газу 3,2 тис. споживачів. На це потрібно 6,8 млн. грн.
Безкоштовне встановлення лічильника газу Безкоштовне встановлення лічильника газу ФОТО: ПАТ "Івано-Франківськгаз"

Вже четвертий рік поспіль підприємство реалізовує інвестиційну програму по безкоштовному встановленню лічильників. Минулого року вперше план був виконаний лише на 80%. Головна причина -  зростання собівартості засобів обліку та послуг з їх встановлення через девальвацію гривні, а також недоотримання тарифної виручки, запланованої на фінансування інвестпрограми.

ПАТ «Івано-Франківськгаз» обслуговує 397,62 тис.  фізичних осіб, з них майже 7% не мають лічильників газу. Наразі прилади обліку газу потрібно встановити у 27,34 тис. помешкань прикарпатців: 1,99 тис. лічильників – споживачам, які використовують газ для підігріву води та приготування їжі, тобто користуються двома газовими приладами  (колонкою і плитою) та  25,36 тис. – тільки плиткою.

«Цьогоріч товариство планує встановити  3,26 тис. лічильників газу. На це виділено 4,96 млн. грн. Однак, під час складання інвестиційної програми по безкоштовному встановленню засобів обліку, вартість лічильника з монтажем становила 1530 грн., зараз  – 2100 грн., – пояснює перший заступник голови правління з постачання та обліку газу ПАТ «Івано-Франківськгаз» Віталій Шульга. – Тож аби виконати план, потрібно відкоригувати інвестпрогрму: на забезпечення людей  приладами обліку  необхідно 6,8 млн. грн. І це за умови, що вартість приладів обліку і їх комплектуючих не зміниться».

Наразі враховуючи існуючий рівень фінансування програми по забезпеченню комерційного обліку природного газу, для забезпечення всіх споживачів Івано-Франківщини лічильниками знадобиться не менше 8 років.

Водночас законодавством вже 1січня 2016 року заборонено подавати блакитне паливо споживачам, які користуються плиткою та колонкою без лічильника, а з 1 січня 2018 року ПАТ "Івано-Франківськаз" змушене буде припинити  газопостачання споживачам, яік користуються тільки плиткою без засобу обліку.

Споживач, якого не влаштовують терміни, в які газове господарство здійснює установку лічильників у рамках держпрограми, може встановити засіб обліку власним коштом.