Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Новини

08.10.2018 / 15:10

ПАТ «Івано-Франківськгаз» нагадало правила безпеки використання газу

В період опалювального сезону кількість нещасних випадків, пов’язаних з використання газу у побуті, збільшується. Самовільна установка, заміна і підключення газових приладів, несправні чи заклеєні димові та вентиляційні канали, залишені без нагляду працюючі газові прилади та використання їх не за призначенням – головні причини трагедій.
Станом на 1 жовтня лише 54% домоволодінь області провели перевірку стану димових та вентиляційних каналів Станом на 1 жовтня лише 54% домоволодінь області провели перевірку стану димових та вентиляційних каналів ФОТО: ПАТ "Івано-Франківськгаз"

Про шляхи запобігання нещасних випадків на прес-конференції обговорили головний інженер ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський спільно з начальником Управління ДСНС в області Володимиром Чернецьким.

Як свідчить статистика, понад 90% нещасних випадків трапляються з вини споживачів, які нехтуючи власною безпекою та безпекою рідних, не дотримуються елементарних правил безпечної експлуатації газових приладів.

 «Використання побутових газових приладів при зниженні температури зовнішнього повітря, сильних поривах вітру та надмірних опадах вимагає постійного контролю наявності тяги в димових та вентиляційних каналах, у тому числі і при роботі опалювального газового обладнання у нічний час. Адже різкі зміни кліматичних умов можуть стати причиною виведення з ладу газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід, і як наслідок - отруєння чадним газом»,– пояснює технічний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський.

Проте станом на 1 жовтня лише 54% домоволодінь області провели перевірку стану димових та вентиляційних каналів.  Нагадуємо, відповідно до Правил безпеки систем газопостачання, перевірку та справний стан димоходу в приватному будинку забезпечує власник помешкання. В багатоквартирному будинку – його балансоутримувач чи об’єднання співвласників.

При сильних морозах і снігопадах споживачам необхідно позапланово проводити огляд оголовків димових та вентиляційних каналів, очищати їх від снігу та льоду, а чергову перевірку та очищення каналів довіряти тільки фахівцям, які мають дозвіл Держпраці України на проведення відповідних робіт.

Окрім того, споживачам слід пам’ятати, що опалення житлових приміщень побутовими газовими плитами супроводжується утворенням смертельно небезпечного для організму людини чадного газу, наявність якого в приміщенні неможливо визначити через відсутність кольору та запаху. Він засвоюється кров’ю в сорок разів швидше, ніж кисень, людина втрачає свідомість, після чого настає смерть. Саме тому використовувати газові прилади не за призначенням категорично заборонено.

Ще одним кроком до нещасних випадків є самочинна газифікація, перестановка, заміна та ремонт газового обладнання.  В «Івано-Франківськгазі» наголошують, що газифікацію, перестановку, заміну  газових приладів, а також проводити перепланування приміщень, де встановлені газові прилади без погодження з газовим господарством,  категорично заборонено. Довіряти ремонт і установку газових приладів треба працівникам «Івано-Франківськгазу» чи фахівцям, які мають відповідні дозволи.

ПАО «Ивано-Франковскгаз» напомнило правила безопасности использования газа