Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Новини

30.10.2015 / 10:20

ПАТ «Івано-Франківськгаз» нагадало правила безпеки використання газу

В період опалювального сезону кількість нещасних випадків, пов’язаних з використання газу у побуті, збільшується. Самовільна установка, заміна і підключення газових приладів, несправні чи заклеєні димові та вентиляційні канали, залишені без нагляду працюючі газові прилади та використання їх не за призначенням – головні причини трагедій.
Понад 90% нещасних випадків трапляються з вини споживачів Понад 90% нещасних випадків трапляються з вини споживачів ФОТО: ПАТ "Івано-Франківськгаз"

Про шляхи запобігання нещасних випадків на прес-конференції обговорили головний інженер ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський спільно з начальником Управління ДСНС в області Володимиром Чернецьким.

Як свідчить статистика, понад 90% нещасних випадків трапляються з вини споживачів, які нехтуючи власною безпекою та безпекою рідних, не дотримуються елементарних правил безпечної експлуатації газових приладів.

 «Використання побутових газових приладів при зниженні температури зовнішнього повітря, сильних поривах вітру та надмірних опадах вимагає постійного контролю наявності тяги в димових та вентиляційних каналах, у тому числі і при роботі опалювального газового обладнання у нічний час. Адже різкі зміни кліматичних умов можуть стати причиною виведення з ладу газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід, і як наслідок - отруєння чадним газом»,– пояснює заступник голови правління-головний інженер ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський.

Тому при сильних морозах і снігопадах споживачам необхідно позапланово проводити огляд оголовків димових та вентиляційних каналів, очищати їх від снігу та льоду, а чергову перевірку та очищення каналів довіряти тільки фахівцям, які мають дозвіл Держгірпромнагляду України на проведення відповідних робіт.

Окрім того, слід пам’ятати, що опалення житлових приміщень побутовими газовими плитами супроводжується утворенням смертельно небезпечного для організму людини чадного газу, наявність якого в приміщенні неможливо визначити через відсутність кольору та запаху. Він засвоюється кров’ю в сорок разів швидше, ніж кисень, людина втрачає свідомість, після чого настає смерть. Саме тому використовувати газові прилади не за призначенням категорично заборонено.

Цього року на Прикарпатті не зафіксовано жодного нещасного випадку при використанні газу в побуті.  В першу чергу, це свідчить про проведення постійної роз'яснювальної роботи, скрупульозного і своєчасного планово-технічного обслуговування газового обладнання газифікованих об’єктів Івано-Франківщини та розумінні споживачів можливих наслідків порушень правил безпеки. Так, щороку  працівники ПАТ «Івано-Франківськгаз» з 15 жовтня по 15 листопада проводять місячник безпечного використання газу в побуті, а це понад 4 тисячі тематичних уроків у школах Івано-Франківської області та  понад 300 тис. інструктажів споживачам. Окрім того, працівники газового господарства протягом року здійснюють планово-технічне обслуговування газового обладнання у понад  250 тис. помешкань прикарпатців.