Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Новини

21.10.2016 / 15:35

ПАТ «Івано-Франківськгаз» на підготовку до опалювального сезону скерувало 25,7 млн. грн.

ПАТ «Івано-Франківськгаз» завершило підготовку до опалювального сезону. Щорічно підприємство проводить комплекс заходів, спрямованих на підвищення надійності газопостачання споживачам в осінньо-зимовий період та зменшення виробничо-технічних втрат. Цього року на ці та інші заходи було заплановано скерувати 38,6 млн. грн. та через брак живих коштів підприємство витратило майже на 13 млн. менше.
Контроль за роботою газових мереж - повсякденна задача Контроль за роботою газових мереж - повсякденна задача ФОТО: ПАТ "Івано-Франківськгаз"

Газотранспортна система

Газотранспортна система Прикарпаття є однією з найстаріших в Україні: більшість труб прокладалися в 50-60 роках минулого століття, тому реконструкція мереж  потребує комплексного підходу та значних матеріальних ресурсів і часу. Значна частка коштів, а це 7,79 млн. грн.,  компанія інвестувала на капремонт та заміну майже 25 км газопроводів, в той час як обов’язковій  заміні підлягає близько 1 тис.  км газопроводів.

Найбільше кілометрів газопроводів вдалося замінити в м. Івано-Франківськ, Городенківському, Коломийському та Калуському районах, де чверть газових мереж є зношеними.

Решта мереж, у зв’язку із обмеженим фінансуванням,  доводиться латати лише точково, щоб  попередити можливе виникнення аварій. Звичайно точковий ремонт не дає таких довготривалих результатів, як реконструкція чи повна заміна газової мережі.

«Більша половина тарифної виручки, що отримує ПАТ «Івано-Франківськгаз», а це близько 200 млн. грн., становить не гроші, а бюджетні зобов'язання, які оформляються заліками по субсидіях, – каже технічний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський. – Окрім того, «Івано-Франківськгаз» недоотримує  своєї тарифної виручки у зв’язку із заборгованістю споживачів за газ».

Боротьба з корозією

Та незважаючи на брак коштів, колективу «Івано-Франківськгаз» вдалося виконати основні  роботи з підготовки до опалювального сезону 2016-2017 років, від яких  залежить безпека газопостачання споживачам.

 З метою попередження аварійних ситуацій, фахівці підприємства провели комплексно-приладне обстеження 6,7 тис. км підземних газопроводів області та моніторинг газових мереж шляхом їх періодичного обходу.

Обслуговування мереж проводилося за допомого новітнього приладу європейського зразка - АППК-2000 МП. Він дозволяє виявити вісь газопроводу, глибину його залягання та місця пошкодження ізоляції з максимальною похибкою до 5 см.

«Наша служба проводить обстеження підземних газопроводів на предмет пошкодження ізоляції, виявлення витоків газу та їх ліквідації. Від скрупульозності проведеної роботи залежить безпека газопостачання. Адже кожне місце пошкодження ізоляції – це потенційний витік»,  – розповідає начальник служби контролю за виробництвом ПАТ «Івано-Франківськгаз» Степан Кішка

Невід’ємною складовою захисту газопроводів від корозії – є станції катодного захисту. Їх застосування  продовжує термін експлуатації  газопроводів, значно скорочує втрати природного газу та допомагає не допустити аварії. Загалом на Івано-Франківщині налічується 1121 установка катодного захисту. Серед них є станції нового зразка, які дозволяють автоматично підтримувати задані параметри захисту газопроводів від корозії. До слова, до кінця року планується будівництво ще 5-ти установок катодного захисту.

Новітні технології

Разом з реконструкцією газових мереж підприємство намагається впроваджувати і сучасні технології, які дозволяють оперативно реагувати на виникнення аварійних ситуації. Так, на 10 газорозподільних пунктах свого часу було встановлено телеметрію, яка дає можливість дистанційно контролювати тиск газу, температуру та можливе спрацювання автоматики.

Окрім того, компанія створює електронну геоінформаці́йну систему, до якої включать всі складові газотранспортної системи Прикарпаття. Нова система дозволить одночасно керувати виробничими процесами та даними обліку, оперативно контролювати стан системи газопостачання та споруд на них. А у випадку пошкодження газопроводу  оперативно  з’ясувати його технічні характеристики та ліквідовувати у мінімально короткий термін аварійну ситуацію.