Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Новини

23.01.2015 / 08:15

Понад 22 тисячі лічильників безкоштовно повірили газовики минулого року

ПАТ «Івано-Франківськгаз» на протязі кожного року проводить планову повірку побутових газових лічильників усіх споживачів Прикарпаття. За 2014 рік працівники товариства провели 22,2 тисячі повірок засобів обліку, з них 14,9%, а це 3,3 тисяч приладів визнано непридатними через погіршення вимірювальних характеристик, окрім того, виявлено 116 втручань в роботу самого лічильника.
Справність засобів обліку та їх вимірювальні характеристики необхідно перевіряти кожних п’ять або вісім років, залежно від типу приладу Справність засобів обліку та їх вимірювальні характеристики необхідно перевіряти кожних п’ять або вісім років, залежно від типу приладу ФОТО: 104

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», плановій повірці підлягають  лічильники для усіх категорій споживачів. Справність засобів обліку та їх вимірювальні характеристики необхідно перевіряти кожних п’ять або вісім років, залежно від типу приладу.

Повірка лічильників здійснюється у сервісних центрах ПАТ «Івано-Франківськгаз»  представниками Держспоживстандарту. За бажанням, споживач може бути присутнім на повірці. Для зручності клієнтів, сервісні центри відкриті  у м. Івано-Франківськ, Коломия, Городенка та Долина. Натомість демонтаж та монтаж лічильника здійснюється винятково працівниками газового господарства.

«Лічильник – складний вимірювальний прилад, який з часом зношується та зазнає впливу з боку зовнішніх факторів, внаслідок чого змінюються його метрологічні характеристики. Тому для точного обліку спожитого газу, лічильники підлягають періодичній повірці. Після її проведення, споживачі можуть бути впевнені, що оплачують саме ту кількість газу, яку вони реально використали»,  –пояснює перший заступник голови правління з постачання та обліку газу ПАТ «Івано-Франківськгаз» Віталій Шульга.

Періодична повірка лічильників газу проводиться безкоштовно для споживача. Під час перевірки приладу нарахування за спожитий газ здійснюється за середніми показниками обсягів споживання, відповідно до показників аналогічного періоду минулого року. 

Якщо за результатами перевірки в лічильнику не виявлено жодних порушень, то прилад вважається справним та повертається споживачу, якщо ж прилад обліку визнано непридатним , – споживачу необхідно звернутися в газове господарство для вирішення питання  по його зміні. У разі встановлення факту втручання у роботу лічильника з метою зменшення його показів, споживач змушений оплатити вартість зняття-встановлення приладу та відшкодувати збитки, завдані газопостачальному підприємству.