Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Новини

09.08.2018 / 15:08

На Прикарпатті понад 7 тис. підприємств, установ та організацій не готові до дистанційної передачі даних

95,2 % підприємств-споживачів газу Івано-Франківщини не обладнали лічильники засобами дистанційної передачі даних. Яка процедура встановлення приладів та хто за законом повинен облаштувати комерційні вузли обліку модемами і у які терміни – ці питання обговорили за круглим столом представники ПАТ «Івано-Франківськгаз», антимонопольного комітету, підприємці та громадські організації.
95,2 % підприємств-споживачів газу Івано-Франківщини не обладнали лічильники  засобами дистанційної передачі даних 95,2 % підприємств-споживачів газу Івано-Франківщини не обладнали лічильники засобами дистанційної передачі даних ФОТО: ПАТ "Івано-Франківськгаз"

На початок серпня  з 8052 суб’єктів підприємництва Івано-Франківщини, забезпечили облаштування комерційних вузлів обліку газу засобами дистанційної передачі даних лише 369. Не облаштованими залишаються у переважній більшості дрібні підприємства різних форм власності, бюджетні установи та організації, що користуються природним газом на виробничі або власні потреби.

«Наша компанія здійснила усі  необхідні кроки для виконання даної постанови: кожному споживачеві-підприємцю надісланий лист-роз’яснення процедури встановлення, а також надані усі необхідні контактні дані для отримання технічних завдань. Крім того, у Центрах обслуговування клієнтів менеджери надають вичерпні консультації щодо оперативного вирішення питання в максимально короткі строки», - розповідає технічний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський.

Нагадаємо, дистанційна передача даних приладів обліку є однією із головних умов для переходу внутрішнього ринку природного газу на добове балансування, що запроваджене 1 серпня 2018 року та регламентована постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року за №2494.

У постанові  чітко зазначено, що власники комерційних вузлів обліку природного газу (крім комерційних вузлів обліку, які використовуються в побуті), мають забезпечити облаштування засобами дистанційної передачі даних власні вузли обліку. Зокрема, підприємства з річним газоспоживанням до 10 тис. куб. м повинні реалізувати даний документ уже до 1 травня 2019 року, за умов підписання гарантійного листа.

Однак, малі підприємці пропонують внести  зміни до постанови. Приміром, встановити нижню межу споживання природного газу (п’ять  тисяч кубометрів), за умови перевищення якої в промислового споживача виникало б зобов’язання облаштувати вузол обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних. Мовляв, тільки тоді виникала б економічна доцільність встановлення модемів. Ще одним варіантом встановлення дистанційних засобів, вбачають підприємці, є монтаж даних приладів за гроші газорозподільної компанії. Але для цього потрібно, щоб держрегулятор НЕРЕКП передбачив кошти у тарифі газорозподільних підприємств.

За підсумками круглого столу, було вирішено усі пропозиції надіслати на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг