Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Новини

21.12.2016 / 13:53

На Франківщині ввели в експлуатацію вже 163 будинкових лічильники

З 1 січня 2017 року майже 8,5 тис. прикарпатців сплачуватимуть рахунки за спожитий газ за показаннями будинкового лічильника. 163 прилади обліку встановлені в Івано-Франківську, Калуші та Бурштині.
Рішення про встановлення будинкових лічильників було прийнято держрегулятором Рішення про встановлення будинкових лічильників було прийнято держрегулятором ФОТО: ПАТ "Івано-Франківськгаз"

Рішення про встановлення будинкових лічильників було прийнято держрегулятором – Національною комісією що здійснює державне регулювання у сфері енергетики комунальних послуг наприкінці минулого року.

Встановлення таких приладів обліку здійснювалося винятково у споживачів, які використовують газ лише для приготування їжі, тобто із газових приладів у помешканнях встановлені тільки плити. 

За підрахунками НКРЕКП, встановлення будинкових лічильників газу потребує  менших витрат, тому дозволяє  не підвищувати тариф на розподіл природного газу, що є складовою ціни. Так,  вартість  163 будинкових вузлів обліку становить 5,8 млн. грн., в той час як вартість  8,9 тис. індивідуальних лічильників - 18,7 млн. грн.  Окрім того, завдяки швидшому монтажу будинкових лічильників, є можливість вкластися в терміни виконання Закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» - тобто до 1 січня 2018 р. забезпечити усіх споживачів лічильниками.

«Для встановлення будинкових вузлів обліку газу відібрано будинки, в яких більше 20 % споживачів не забезпечені індивідуальними лічильниками газу і витрати на будівництво такого вузла обліку газу в декілька разів менші за витрати на встановлення індивідуальних лічильників приладів обліку», – розповідає технічний директор Ігор Височанський.

Щомісяця в автоматичному режимі інформація про обсяг спожитого газу в будинку надходить до газорозподільного підприємства. Цей загальний обсяг рівномірно розподіляється на кожного зареєстрованого мешканця будинку.

Якщо у будинку є квартири з індивідуальними лічильниками, то обсяги споживання за їх показаннями віднімають від загального обсягу за показаннями будинкового лічильника і споживачам без лічильників буде розподілено залишковий об’єм.

Споживачі мають можливість легко контролювати показання будинкового лічильника та нарахування за ним. Вони можуть отримати деталізовану роздруківку в газорозподільному підприємстві з даними лічильника, які передаються в автоматизованому режимі. Перевірити показання приладу також можна спільно з представником газового господарства на вимогу власника чи балансоутримува будинку.

Мешканці багатоквартирного будинку, які не бажають оплачувати газ на підставі будинкового лічильника, можуть встановити індивідуальні лічильники за власний кошт.