Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Новини

10.04.2019 / 16:35

Яка якість газу: спільне дослідження газовиків та Івано-Франківськстандартметрології

ПАТ «Івано-Франківськгаз» прийняв виклик Супергазу та здійснив публічну перевірку якості блакитного палива. У Івано-Франківську в присутності журналістів та з онлайн трансляцією на корпоративній сторінці компанії у фейсбуці було відібрано зразки газу . До досліджень залучили і державну лабораторію.
Яка якість газу: спільне дослідження газовиків та Івано-Франківськстандартметрології Яка якість газу: спільне дослідження газовиків та Івано-Франківськстандартметрології ФОТО: ПАТ "Івано-Франківськгаз"

Відбір блакитного палива було здійснено на газопроводі-вводі низького тиску до будинку по вул. Бельведерській,40 м. Івано-Франківськ. Весь процес транслювався онлайн на сторінці «Івано-Франківськгазу» у фейсбуці. Тож усі споживачі могли бачити як відбувається відбір газу. 

Для чистоти експерименту, проби блакитного палива передано у дві лабораторії – ПАТ «Івано-Франківськгаз» та ДП «Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».

«Ми погоджуємося із Супергазом, що українці мають право знати, який газ споживають. Основний показник якості природного газу – теплота згоряння (калорійність). Чим вища калорійність, тим менший обсяг газу необхідно витратити. У домівки прикарпатців постачається газ, який відповідає усім вимогам, але з різною теплотою згорання», - розповідає керівник хімлабораторії ПАТ «Івано-Франківськгаз» Галина Хомик.

Річ у тім, що до мешканців Івано-Франківщини газ надходить із декількох джерел: вітчизняної газовидобувної компанії «Укргазвидобування» та із магістральних газопроводів «Укртрансгазу». Калорійність газу цих компаній відрізняється, але відповідає діючому стандарту. За інформацією АТ «Укртрансгаз», імпортний газ має стабільний склад, а параметри газу українського видобутку змінюються залежно від родовища.

Це означає, що використовуючи однакову кількість кубометрів, люди отримують різну теплоту згорання. Це призводить до постійних нарікань з боку споживачів. Щоб їх не було, необхідно перейти на оплату газу залежно від його енергетичної цінності, як це відбувається в Європейських країнах. 

Наразі в Україні відбувся перший етап впровадження європейської практики. Він передбачає інформування споживачів не лише про обсяг спожитого газу в кубічних метрах, а також в трьох енергетичних одиницях – кіловат-годинах (кВт/год), гігакалоріях (Гкал) і мегаджоулях (МДж). Подальші кроки щодо переходу на оплату газу залежно від його енергетичної цінності – за урядом.