Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Новини

17.11.2016 / 19:50

Фахівці «Івано-Франківськгазу» проінструктурували 300 тис. клієнтів та провели 250 уроків у школах про безпечне використання газу

В період опалювального сезону кількість нещасних випадків, пов’язаних з використання газу у побуті, збільшується. Як свідчить статистика, левова частка трагедій трапляються з вини споживачів, які нехтуючи власною безпекою та безпекою рідних, не дотримуються елементарних правил безпечної експлуатації газових приладів.
Працівники газового господарства протягом року здійснюють планово-технічне обслуговування газового обладнання у понад 250 тис. помешкань прикарпатців Працівники газового господарства протягом року здійснюють планово-технічне обслуговування газового обладнання у понад 250 тис. помешкань прикарпатців ФОТО: ПАТ "Івано-Франківськгаз"

Про шляхи запобігання нещасних випадків на прес-конференції обговорили технічний директор  ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський спільно з начальником Управління ДСНС в області Володимиром Чернецьким.

Причинами трагедій найчастіше стають: самовільне встановлення, заміна і підключення газових приладів, несправні чи заклеєні димові та вентиляційні канали, залишенні без нагляду працюючі газові прилади та використання їх не за призначенням.

З метою запобігання нещасних випадків, працівники товариства постійно проводять роз’яснювальну роботу серед споживачів. Так, щороку  фахівці ПАТ «Івано-Франківськгаз» з 15 вересня по 15 жовтня проводять місячник безпечного використання газу в побуті, а це близько 250 тематичних уроків у школах Івано-Франківської області та  майже 300 тис. інструктажів споживачам. Окрім того, працівники газового господарства протягом року здійснюють планово-технічне обслуговування газового обладнання у понад 250 тис. помешкань прикарпатців.

«Використання побутових газових приладів при зниженні температури зовнішнього повітря, сильних поривах вітру та надмірних опадах вимагає постійного контролю наявності тяги в димових та вентиляційних каналах, у тому числі і при роботі опалювального газового обладнання у нічний час. Адже різкі зміни кліматичних умов можуть стати причиною виведення з ладу газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід, і як наслідок - отруєння чадним газом», – пояснює технічний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський.

Тому при сильних морозах і снігопадах споживачам необхідно позапланово проводити огляд оголовків димових та вентиляційних каналів, очищати їх від снігу та льоду, а також не забувати про перевірку та очищення каналів .

«Бажаючи заощадити, деякі споживачі намагаються проводити самочинну газифікацію, перестановку, заміну та ремонт газового обладнання. Проводити перепланування приміщень, де встановлені газові прилади без погодження з газовим господарством, вносити зміни в конструкцію газових приладів. Насправді - це перший крок до нещасного випадку. Довіряти ремонт і установку газових приладів треба працівникам газового господарства чи фахівцям, які мають відповідні дозволи», - зазначив Ігор Височанський.

Окрім того, слід пам’ятати, що опалення житлових приміщень побутовими газовими плитами супроводжується утворенням смертельно небезпечного для організму людини чадного газу, наявність якого в приміщенні неможливо визначити через відсутність кольору та запаху. Він засвоюється кров’ю в сорок разів швидше, ніж кисень, людина втрачає свідомість, після чого настає смерть. Саме тому використовувати газові прилади не за призначенням категорично заборонено.