Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

Новини

04.09.2017 / 10:47

Бригада «104» Івано-Франківськгазу продемонструвала майстерність на Всеукраїнських змаганнях аварійних служб

Аварійно-диспетчерська служба ПАТ «Івано-Франківськгаз» прийняла участь у третьому етапі Всеукраїнських змагань групи компанії РГК, які відбулися на спеціальному полігоні в м. Рожище Волинської області. За звання кращої бригади «104» Західного регіону змагалися 7 найкращих АДС компаній «Івано-Франківськгаз», «Волиньгаз», «Закарпатгаз», «Львівгаз», «Тисменицягаз», «Рівнегаз» та «Чернівцігаз».
Команди АДС Західного регіону Команди АДС Західного регіону ФОТО: 104.ua

Прикарпатська команда «104» на відмінно  продемонструвала вміння оперативно ліквідовувати витоки газу, працювати в екстремальних ситуаціях з використанням засобів захисту, навички надання першої медичної допомоги, а також теоретичні знання.

Всеукраїнський конкурс АДС проходить у кілька турів

У перших Всеукраїнських змагання газових аварійних служб «Наша майстерність – ваша безпека» прийняли участь бригади з 20 газорозподільних підприємств. Організатором заходу стала група компаній РГК.

Конкурс відбувався у кілька етапів. Спочатку, кожна газова компанія провела відбірковий турнір, на якому була визначена краща бригада аварійно-диспетчерської служби ПАТу. Далі – змагання найсильніших команд «104» по  трьох регіонах.

«Уже 15 років поспіль наше підприємство проводить внутрішній конкурс професійної майстерності серед  аварійно-диспетчерських служб 13  відділень. Цьогорічним переможцям, а це команда Городенківського відділення, доручили представляти «Івано-Франківськгаз» у фінальній частині перших Всеукраїнських змагань газових аварійних служб», - розповідає головний інженер  ПАТ «Івано-Франківськгаз» Андрій Витрикуш.

Кожна команда у складі п’яти осіб на Всеукраїнських змаганнях демонструвала свої теоретичні і практичні навички. За кожну дисципліну конкурсу – отримувала бали.

Без теорії нема практики

Загалом змагання проводилися у 6 етапів: спочатку – перевірка теоретичних знань. Бригада «104»  газового господарства складала  іспит. Члени спеціально створеної Комісії задавали найрізноманітніші питання: починаючи від складу газу, техніки безпеки, прийому і швидкого реагування на заявку і закінчуючи досконалим знанням алгоритму дій під час ліквідації витоку газу та перебуванню у загазованому приміщенні За підсумками теоретичного випробування, бригада «104» «Івано-Франківськгазу» набрала 75 балів. Додатково перевірялося і вміння надавати невідкладну допомогу постраждалим.

У повній готовності

Далі – перевірка технічного стану спецавтомобіля та його оснащеність. Оцінювався зовнішній вигляд, стан коліс, гальмівної системи, двигуна, зовнішніх світлових приладів. А сам автомобіль мав бути укомплектований за 35-ти пунктами: наявність інструментів (ключі гайкові, трубні, молотки, труборіз…), спецодяг, засоби захисту, трасошукач, газоіндикат, переносна електростанція та ін.

Усі практичні завдання відбувалися як в реальних умовах. В максимально короткий термін необхідно було прибути на місце аварії, локалізувати та ліквідувати аварії на газорозподільній системі.

Суддівська комісія оцінювала правильність та чіткість виконання усіх завдань: швидкість реагування на заявку диспетчера АДС, проведення інструктажу, час прибуття, оперативність огородження місця аварії, час локалізації та ліквідації надзвичайної ситуації, та загалом злагодженість роботи бригади. Команда «Івано-Франківськгаз» справилася із завданням на відмінно, набрала 350 балів

«В нас працює 15 аварійно-диспетчерських служб, кожна з яких є професіоналом своєї справи. Щороку на їх адресу надходить близько 28 тис. викликів різного рівня небезпеки. Від професійних навичок членів АДС часто залежить життя та здоров’я людей. Тому дуже важливо, щоб бригада «104» у критичних нештатних ситуаціях не розгубилася та локалізувала аварію у найкоротший термін. Цьому допомагають змагання», – розповідає головний інженер  ПАТ «Івано-Франківськгаз» Андрій Витрикуш.

Далі, за допомогою  комплексно-приладного обстеження прикарпатські газовики виявляли глибину залягання газопроводу та місця пошкодження ізоляційного покриття. Місця витоків газу шпилькували - позначали червоними прапорцями, неушкоджені ділянки газопроводів – жовтими, а також визначали рівень загазованості та розкопували газопровід у місцях пошкодження.

За підсумками  всіх випробовувань,  серед команд західного регіону а аварійно-диспетчерська служба «Івано-Франківськгазу» ввійшла в трійку кращих.

Четвертий етап фінальних змагань відбудеться 7 вересня в м. Магранець. На плацу зійдуться найсильніші команди з 20 газорозподільних підприємств.