Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

До уваги клієнтів

23.12.2014 / 16:47

ПАТ «Івано-Франківськгаз» проведе перерахунок вартості природного газу для споживачів

У січні 2015 року ПАТ «Івано-Франківськгаз» здійснить перерахунок вартості природного газу за минулий рік для споживачів, які мають встановлений лічильник. Він буде проведений на підставі обсягу спожитого газу в 2014 році. Така диференціація дозволить менше сплачувати за блакитне паливо тим споживачам, які впродовж року ощадливо його використовували. Натомість для споживачів, які впродовж року споживали багато газу, і ціна буде більша.
Постачання газу Постачання газу

Така система оплати за газ в Україні була запроваджена з 1 січня 2007 року Постановою Кабінету Міністрів. Методика перерахунку визначається державою.

«Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) встановлено 4 категорії споживання природного газу. Відповідно до них споживачі здійснюють розрахунок за використаний газ, згідно показань лічильника, а у випадку його відсутності – за нормами споживання. У кожної категорії своя ціна за одиницю об`єму», – пояснює перший заступник голови правління – заступник з постачання та обліку газу ПАТ «Івано-Франківськгаз» Віталій Шульга. – «Така диференціація цін спонукає споживачів до ощадливого використання блакитного палива, зокрема до утеплення приміщень  та користуванням енергоефективним газовим обладнанням».

Залежно від отриманого обсягу, визначається цінова категорія, за якою буде зроблено перерахунок. Перехід з однієї категорії в іншу має двосторонній рух – одні споживачі переходять у вищу категорію, інші – в нижчу. У разі переведення до нижчої цінової категорії, різниця у вартості газу залишилася на особистому рахунку споживача. Вона буде врахована при здійсненні наступних нарахувань. Якщо ж перехід відбувся до вищої цінової категорії, то споживачу необхідно сплатити різницю вартості газу протягом трьох місяців з часу отримання квитанції. Процедура перерахунку здійснюється до 1 лютого.

Щоб провести перерахунок, ПАТ «Івано-Франківськгаз» необхідно визначити фактичний обсяг споживання природного газу за рік, а саме з 1 січня по 31 грудня включно. Тому дуже важливо, щоб споживачі щомісяця вчасно подавали показники лічильника газу та допускати контролерів газового господарства до приміщень, де встановлені засоби обліку газу для зняття показників.

«Споживач має право на перерахунок цінової категорії вже через півроку, станом на 1 липня. Проте споживання природного разу за 6 місяців не повинно перевищувати 60% від обсягу річного споживання, що відповідає ціновій категорії в яку він хоче перейти» - зазначив Віталій Шульга.

У разі виникнення спірних питань, що стосуються проведеного перерахунку, в ПАТ «Івано-Франківськгазгаз» створена спеціальна комісія. Подати заяву на розгляд комісії можна у районних відділеннях газового господарства.

Відповідно до постанови НКРЕ від 03.04.2014 року № 420 для споживачів, які мають встановлені лічильники газу застосовуються такі ціни: у випадку використання газу для приготування їжі та підігріву води у багатоквартирних будинках 1,182 грн/ 1м3. У випадку використання газу для опалення за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2 500 м3 газу його ціна буде становити 1,089 грн/1м3. Якщо ж споживання газу було більшим, але не перевищило 6 000 м3, то ціна за 1 м3 буде становити 1,788 грн. За умови річного споживання газу, яке перевищує 6 000 м3, то ціна блакитного палива буде становити 3,645 грн/ 1 м3