Контакт-центр (0342) 591-104
 
Контакт-центр (0342) 591-104

До уваги клієнтів

15.01.2018 / 10:25

Як вберегти себе та свою родину від отруєння чадним газом

Чадний газ (окис вуглецю) – особливо небезпечний, отруйний продукт неповного згоряння палива (вугілля, газу, бензину), що немає ні кольору, ні запаху, ні смаку та легко змішується з повітрям. Чадний газ утворюється передусім через відсутність необхідної для горіння кількості повітря (або кисню).
Знання правил використання газу у побуті - запорука вашої безпеки Знання правил використання газу у побуті - запорука вашої безпеки ФОТО: ПАТ "Івано-Франківськгаз"
 
  1. При користуванні газовими приладами забезпечити доступ повітря в приміщення.
  2. В димових та вентиляційних каналах повинна бути тяга. Слід пам’ятати, що при вологій та вітряній, а також у період спекотної погоди, тяга в димових та вентиляційних каналах суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитися так звана зворотна тяга.

Чи є тяга,  кожний споживач може перевірити за допомогою    легкої смужки паперу Її.  слід  прикласти  до отвору димоходу. Якщо папір втягується, то тяга є, залишається нерухомою – тяги нема, відхиляється у приміщення – тяга зворотна. Якщо тяга відсутня або зворотна, газові прилади слід вимкнути і негайно звернутися до балансоутримувача для виклику спеціалістів. До усунення несправностей використовувати газові прилади заборонено.

  1. Особливо пильними мають бути користувачі димохідних газових приладів.

На відміну від турбокотлів (які для згорання газу використовують повітря з вулиці і виводять продукти згорання на вулицю), димохідні котли для функціонування використовують кімнатне повітря, а продукти згорання виводяться  в димоходи.  При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок – отруєння чадним газом.

 Тож власники димохідних котлів повинні пам’ятати: по-перше, тяга в димоході обов'язково повинна бути, і вона повинна бути нормальною. Інакше з'являється загроза отруєння чадним газом. По-друге, приміщення, в якому встановлений димохідний котел, обов’язково повинне мати приплив свіжого повітря .

  1. Окрім того, при встановлені димохідних газових приладів необхідно встановити сигналізатор загазованості із клапаном-відсікачем. Крім подачі звуко-світлового сигналу про перевищений рівень загазованості,  спрацьовує електромагнітний клапан-відсікач, який перекриває надходження газу.
  2. Ще однією причиною нещасних випадків є самочинна газифікація, перестановка, заміна та ремонт газового обладнання. Проводити перепланування приміщень, де встановлені газові прилади, вносити зміни в конструкцію газових приладів без погодження з газовим господарством категорично заборонено. Довіряти ремонт і установку газових приладів треба тільки фахівцям, які мають відповідні дозволи.
  3. Категорично заборонено встановлювати вентиляцію із штучним спонуканням (примусові витяжки)  в будинках, де встановлені  газові прилади  з відводом  продуктів згорання в димохід. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні